Bir Sayfa Seçin

Sonbahar ve kış ayları içinde tesis edilen,Buz Oteller kış turizmin yeni gözdesi. İskandinav ülkeleri ve Amerika’da faaliyet gösteren bu otellere her geçen yıl ilgi artıyor. İlk İsveç’te faaliyete geçen Jukkasjarvi buz oteli Kuzey kutup dairesine sadece 200 km uzaklıkta. Kış yaklaşıyor ! Sizde masalsı bir otelde farklı bir tatil deneyimlemek istemez misiniz?

Buzdan otel mi olur olur ? dediğinizi duyar gibiyim. Tamamı buzdan yapılmış bu oteller, size en iyi hizmeti sunmak için tüm imkanları sağlıyor. Buzların arasında, romantik bir balayı geçirmek isteyen çitler için kusursuz bir atmosfer. Çocuklar için karda yapılan aktivitelerin çeşitliliği, sömestr tatili planlayan aileler için harika bir tercih olabilir. Hemen bu otellerden bir kaç örnek verelim.

Icehotel, İsveç

Kuzey kutup dairesine sadece 40 km uzaklıkta bulunan Icehotel, İsveç’te yer alıyor. Küçük, şirin bir köyü andıran otelde 55 oda bulunuyor. Hava alanından otele transferler kızakla yapılıyor. Her yıl Baharın gelmesiyle eriyen otel, sonbahar ve kış aylarında tekrar tasarlanıp inşa ediliyor.

Kırnekes Snow Hotel, Norveç

Buzdan heykel yapan sanatçılar tarafından tasarlanıp inşa edilen Kırnekes Snow Hotel Norveç’te bulunuyor. Dekorasyonunda, geleneksel folklorik öğeler göze çarpıyor. Kendinizi masallar diyarında hissedeceğiniz bu ambiansta , kutup bölgesine ait özel içkileri yudumlamak oldukça keyifli olacaktır. Eksi 4 derecelik odalarda nasıl uyurum diye düşünmeyin. Sizi ısıtacak özel uyku tulumları mevcut.

Vıllage Igloo Black Sheep

Fransa’nın La Plagne kayak merkezinde bulunan Village Igloo Black Sheep, zarif Fransız tarzı ile iglo şeklinde tasarlanmış. Kayak sonrası, otelin barında sıcak şarabınızı yudumlayarak ısınmak çok keyifli olacaktır. Savoy bölgesinin o lezzeti yemeklerini, büyük bir keyifle restoranında yeme şansına sahipsiniz.

Bu kış tatili için bir Buz Otel tercihi yaptıysanız , uçak bileti rezervasyonu için vakit kaybetmeyin. Size en iyi hava yolu şirketleri ile uçma fırsatı sunan Tatilcity sayfasını ziyaret etmeden geçmeyin.