Bir Sayfa Seçin

Portekiz İberia Yarımadası’nın batı kıyısında yer alıyor. Orta Çağ kaleleri, parke taşı döşeli köyleri, büyüleyici şehirleri, altın rengi kumsalları, şarabı ile Avrupa’nın en güzel yerleri arasında. Portekiz’i keşfetmek için uzun bir zaman ayırmanız gerekecek. Bu hafta, doğa gezginleri için Portekiz’e bağlı Madeira ve Azores Takımadaları’nı önereceğim.

Madeira

Yüzen bahçe olarak tanımlanan Madeira, Atlantik Okyanusunda Afrika ile Portekiz arasında yer alıyor. Çiçek bahçeleri ve ormanları ile büyüleyici manzaralara sahip. Dünya’nın en büyük defne ağaçlarının bulunduğu Laurissilva Ormanı bu bölgede yer alıyor. Başkent Funchal muhteşem bir okyanus manzarasına hakim. Şehirde Tarihi kiliseler, kaleler, ağaçlarla çevrili kordon boyu gezilecek yerler arasında.

Azores

Azores Takımadaları, Lizbon’un 1500 km kadar açıklarında 9 volkanik adadan oluşuyor. Doğal sıcak su kaynakları, deniz kıyısında bulunan küçük şirin kasabaları, Dünyaca ünlü balina ve yunus izleme turları ile eşsiz güzellikler sunuyor. Su sporları için, yıl boyu ideal hava koşullarına sahip. Yeşil ada olarak adlandırılan Sao Miguel Azrores’in en büyük adası. Portekiz’in en yüksek dağı da Pico da bulunuyor.