Bir Sayfa Seçin

Mozart’ın Şehri,

Her yıl 20 Temmuz- 31 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen Salzburg Festivali, dünyanın en önemli Uluslararası Müzik ve Sanat Festivalleri arasındadır. Mozart, Viyana Filarmoni, Strauss, Handel ve Jedermann rolünde Tobias Moretti … 43 günde tam 199 performans. 150 bin kişilik bu küçük şehir tanınmış yıldızlarla ve dünyanın bir çok yerinden gelen sanatseverlerle devleşiyor. Dünyaca ünlü büyük yıldızlar, Riccardo Muti, Anna Netrebko, Rolanda Villazon 250 binden fazla sanatseveri bu şehre çekiyor.

Festival, Wolfgang Amadeus Mozart’ın ”Idomeneo” operasının gösterimiyle başlıyor.Festivalin bir başka önemli gösterisi Richard Strauss’un ”Salome” oyunu.

Jedermann

Jedermann oyunu Festivalin olmazsa olmazlarından . Hugo Von Hofmannsthal tarafından yazılan bu harika oyunu izlemek, tüm tiyatro severlerin en büyük hayalidir. Katedral meydanında gösterime sunulan oyun, 2500 den fazla seyirci tarafından büyük bir ilgiyle izleniyor.

Katedral meydanındaki açık hava sahnesinin dışında, daha bir çok alanda gösteriler ,konserler düzenleniyor.Tüm şehir adeta dev bir sahneye dönüşüyor.

Festival etkinlikleri için mutlaka bir bilete ihtiyacınız yok. Halka sunulan bir çok konser ve gösteriyi ücretsiz izleme şansına sahipsiniz. Nehir kenarında bir kafeye oturup lezzetli pastaların tadına bakarken , sallar üzerinde geçit yapan klasik müzik konserlerini izleyebilirsiniz.