Bir Sayfa Seçin

Alman edebiyatçı Goethe’ nin dediği gibi ”Sicilyayı’ görmeden , İtalya’nın ruhunu anlamak mümkün değildir ”

Sicilya Akdeniz’in en büyük adası. Tarihi sanatsal yapıları, köyleri, doğal güzellikleri ve eşsiz mutfağını ayrı ayrı ele alıp anlatmak gerek. Sicilya için yazılacak çok şey var.

Sicilya, mis gibi kokan portakal çiçekleri, üzüm bağları, yamaçlara serpilmiş zeytin ağaçları , denizi ile doğa gezginlerini kendine çekiyor.

Plemmirio Burnu

Tabiat koruma alanında bulunan Plemmirio Burnu, kumsalları, kayalıkları, turkuaz rengi denizi, sualtı mağaraları ile dalış ve doğa tutkunları için büyüleyici bir yer. Yaklaşık 14 km’lik sahil şeridi, değişik yapıda kaya oluşumları ve koyları ile müthiş manzaralara sahip.

Madoine Ulusal Parkı

1989 yılında kurulan Madonie doğa parkı, 40 bin hektarlık alandan oluşuyor. Parktaki en yüksek nokta 1.979 metre yüksekliğindeki Pizzo Carbonara’dır. Çok farklı ağaç ve bitki türleri ile Akdeniz’in en çeşitli ormanları arasındadır. Şelaleler, küçük dağ gölleri , eski sığınak ve barınakları keşfedebileceğiniz çok sayıda doğal parkur bulunmaktadır.

Alcantara

Etna Yanardağı’nın kuzey etekelerinde yer alan kanyon, sıcak lavların akarak, Alcantara nehri ile buluşması sonucu oluşmuş doğa harikası bir yer. Rafting, ziplene gibi aktivitelerin yapıldığı park alanında, piknik yerleride mevcut .Sıcak günlerde serinlemek için buz gibi suyun içinde yürüyebilir yada yüzebilirsiniz.

Trapani

Kıyı boyunca Marsala’dan Trapani’ye doğru ilerlerken, parlayan beyaz tuz kristal yığınlarını, kırmızı çatılı tuz değirmenlerini ve tuz göletlerini göreceksiniz. Mevsim ve gökyüzünün durumuna göre farklı renklere bürünen tuz göletleri, büyüleyici bir manzara oluşturuyor. Tonlarca tuz üretilen bu havzada dolaşırken küçük tuz müzesini gezmeyi unutmayın.