Bir Sayfa Seçin

Kendinizi bir dünya gezgini olarak görüyorsanız, Agra’ya bir seyahat yapmanız şart. Her yıl, dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan Hindistan’ın kuzeyindeki bu küçük şehre geliyor. Neden mi? Taç Mahal; Bu ünlü anıt,1648’de tamamlanmasından bu yana bir imparatorun ve karısının sevgisini ölümsüzleştiriyor. Süslü Babür mimari stili ile Tac Mahal hala gelen ziyaretçileri büyülüyor. 

Ancak, Agra’yı sadece tek bir yapı ile özdeşleştirmek yanlış olur.  UNESCO Dünya Mirası listesinde olan şehir, geçmişe birçok pencere açıyor. Babür İmparatorluğu sırasında başkent olan Agra  dünya standartlarındaki anıtları ile ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Agra sokaklarında dolaşırken, şehirde planladığınızdan daha uzun bir süre kalmak isteyebilirsiniz.

Ziyaret Edilecek En İyi Zaman

Agra’yı ziyaret edecek en iyi zaman Kasım -Şubat ayları arasıdır. Fiyatların ve turist yoğunluğunun yüksek olmasına rağmen bu ayları tercih etmenizi öneririm. ilkbahar ve yaz aylarında şiddetli yağışlar ve dayanılmaz sıcaklıklar görülüyor. Musonlar, Temmuz ayında başlar, Eylül ayına kadar devam eder . Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında sıcaklıklar 38 C üzerine çıkıyor.