Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ucakbiletiara/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 6044
Bologna’ya İlk Kez Seyahat - Uçak Bileti Ara
Bir Sayfa Seçin

Kızıl Şehir olarak  da bilinen Bologna kenti, Orta Çağ atmosferi ile  buraya gelen ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor. İtalya‘nın kuzeyinde yer alan kentte, her köşede geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bir yapıya denk gelebilisiniz.

Bu nedenle gezilecek yerler listesinizi hazırlarken tatil süresinzi de göz önünde bulundurup seçici davranmak gerekiyor. Bologna’ya ilk kez seyahat edecekseniz,  öncesinde deneyimlerimden yola çıkarak hazırladığım Bologna gezilecek yerler listesine göz atabilirsiniz.

  • Asinelli ve Garisenda Kuleleri
  • Piazza Maggiore
  • Archaeological Museum of Bologna
  • Biblioteca Salaborsa
  • Cattedrale di San Pietro

Konaklama Bölgeleri

Bologna’da  konaklama yapabilceğiniz dört bölge bulunuyor. Seyahat amacınıza göre bu bölgeler arasından tercih yaparak konaklama alternatiflerine bakabilirsiniz.

Cattedrale di San PietroKentin kalbi konumunda olduğundan her daim hareketli ve ziyaret edilecek mekânlarla dolu Tarihi Merkez (Maggiore Meydanı ve Çevresi);

Bologna’nın önemli ticaret bölgesi konumundaki Fiere Bölgesi (Fiere di Bologna)

Uygun fiyatlı konaklama seçeneklerine ev sahipliği yapan Tren İstasyonu Çevresi.