Bir Sayfa Seçin

Avustralya tatilinizi planlarken, ilk tercihiniz Queensland’in başkenti Brisbane olmayabilir. Genellikle Avustralya’nın Sydney ve Melbourne gibi daha tanınmış turistik yerler düşünülür.  Ancak Brisbane’nin subtropikal iklimi, sanat ve canlı müzik sahneleri ilginizi çekebilir.

Queensland’ın güneydoğu köşesinde yer alan  Brisbane, nehir kenarındaki konumuyla maceracılar için ideal bir kaçamak noktası. Heyecan arayanlar Story Bridge’e tırmanma gibi aktivitelere katılabilir, spor fanatikleri Suncorp Stadyumu’nda bir ragbi maçı yakalama şansı yakalayabilir. Bu arada, rahatlamak isteyenler, botanik bahçeleri, Roma Sokak Parkı ve Brisbane Botanik Bahçelerini ziyaret edebilir.

Ne yenir?

Brisbane’de, Türk ,Çin Vietnam İspanyol ve  Avustralya’ya kadar her türlü mutfağı bulabilirsiniz. Brisbane’de ve ülke genelindeki restoranlarda etli turtalar (et ve et suyu ile doldurulmuş pişmiş hamur işleri), patates dilimleri ve piri piri (baharatlı sos) ile kaplanmış çeşitli etler bulunmaktadır. Özel menü olarak kanguru, emu veya timsah görürseniz şaşırmayın. Şehrin okyanusa yakınlığı göz önüne alındığında, Brisbane’deki restoranların çoğunda mevsimsel istiridye, murd morina, barramundi ve mulloway gibi yerel kaynaklı deniz ürünleri bolca bulunuyor.