Bir Sayfa Seçin

Cape Town’a kapsamlı bir giriş yapmak için en az bir ücretsiz yürüyüş turuna katılmanızı tavsiye ederim. Bu turlar, yeni bir şehri ziyaret ettiğinizde o ülkenin kültürünü ve tarihini anlamanızda büyük katkı sağlayacaktır. Şehirde ücretsiz katılabileceğiniz turları bu başlıklar altında araştırabilirsiniz. Turlar ücretsiz olsada sonunda bahşiş vermeyi unutmayın.

Free Walking Tours Cape Town
Ashanti Free Walking Tours
City Sightseeing

Şimdi gelin bu turlarda nereleri keşfedebilirsiniz bir göz atalım.

Green Market Square

Green Market Square, Long Street’in hemen dışında, yerel el sanatları ve hediyelik eşya bulmak için mükemmel bir yerdir. Burada her türlü el işi ve hediye var.Pazarlık etmekten korkmayın!

Victoria ve Alfred’in Waterfront

Victoria ve Alfred’in Waterfront, çok çeşitli mağazalar ve eğlence mekanlarıyla etkileyici bir alışveriş mekanıdır. Tarihi limanda, mimari tarzıyla büyüleyici ve hem turistler hem de yerli halk arasında son derece popülerdir. Deniz kenarındaki bir restoranda oturun, bir içki için ve atmosferin keyfini çıkarın.

Bo-Kaap

Şehir merkezinden çok uzak olmayan renkli bir Müslüman semti. Daha önce Cape Town’ın köle nüfusunun bulunduğu bu bölge günümüzde Instagram dostu olduğu biliniyor. Her ev farklı bir renge boyanmış. Bölgeyi kendi başınıza turlayabilirsiniz (ücretsiz bir yürüyüş turuna çıktığınızda muhtemelen çok daha fazla keyif alacaksınız). Bir grupla tur yapmıyorsanız, Bo-Kaap Müzesi’nde bölgenin tarihine genel bir bakış atın.

De Waterkant

güzel bir akşam geçirmek için idea yerlerden biri De Waterkant semtidir. Bo-Kaap’tan çok uzak olmayan bu bölge (NYC’nin Greenwich Köyü’nü düşünün) yürüyüş, butikler ve lüks bir akşam yemeğinin tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Cape Quarter alışveriş merkezi de burada bulunuyor.

Woodstock

Woodstock Cape Town’ın en havalı semtlerinden biridir. Son yıllarda sanat galerileri, ortak çalışma alanları, bira fabrikaları ve şık restoranları ile bir merkez haline geldi. Bir zamanlar eski, yıkık bir sanayi bölgesi şimdilerde şehirdeki en havalı yerlerden biri.