Bir Sayfa Seçin

İtalyanın Muhteşem doğal güzellikleri ile ünlü Cinque Terre bölgesi, Corniglia, Monterosso al Mare, Vernazza, ve Riomaggiore adlı 5 köyden oluşuyor.

Masmavi denizi, kayalıklardaki evleri, lezzetli deniz mahsulleri ve en önemlisi muhteşem doğal yapısı ile ünlü olan bölge UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor.

Cinque Terre köylerine yürüyerek gidip gelebileceğiniz yollar mevcut. Yürüyüş yapmayı seviyorsanız tavsiye ederim. Muhteşem manzaraları kaçırmamış olursunuz. Cinque Terre’ye nasıl gidilir? diye merak ediyorsanız; İşte size alternatif yollar.

Türkiye’den direkt uçuş

Türkiye’den direkt uçuşla gitmek isterseniz THY yolları ile direk Pisa, Cenova ve Floransa’yı tercih edebilisiniz. Bilet fiyatları yüksek olabilir. Diğer Milano ya da Bologna şehirlerine daha uygun uçak bileti bulmanız mümkün. Ancak bu iki şehriden Cinque Terre’ye tren 20-40 Euro arasında seyrettiğini göz önünde bulundurmak lazım. Zaman ve bütçeniz ile kafanızdaki rotaya göre en uygun tercihleri değerlendirmek sizin elinizde. Bu sebeple seyahat planınızı yaparken Trenitalia’nın websitesini incelemenizde de fayda görüyorum.

Tren

Cinque Terre bölgesine en yakın şehirler, Cenova, Floransa, Pisa, Milano ve Bologna. Bu şehirlerden köylere trenle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Trenlerin güzergahları ve olası aktarmalar ile yolculuk süreleri değişsede Riomaggiore’ye Pisa’dan ortalama 1.5 saatte, Cenova’dan ortalama 2 saatte, Floransa’dan ortalama 3 saatte ve Milano ya da Bologna’dan ortalama 3.5-4 saatte varmanız mümkün.

Otobüs

Şehirlerarası ulaşım için bir diğer seçenek de Avrupa’nın birçok şehri arasında ulaşım hizmeti veren Flixbus. Cinque Terre köylerine direkt ulaşım mümkün olmasa La Spezia’ya ulaşmak için Flixbus’un otobüslerini kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda trenle gitmekten daha hızlı veya daha ucuz seçenekler çıkabiliyor.