Bir Sayfa Seçin

Dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen birbirinden ilginç ve eğlenceli festivallere yoğun ilgi duyuluyor. Kiminde su savaşları yapıp, kiminde renkli boyalara bulanırken, günlerce müzik ve ve dans eşliğinde yorgun düşene kadar çılgınca eğleniyorsunuz. Size bu hafta Dünya’nın en büyük müzik festivali olan Summerfest’ den bahsetmek istiyorum.

Summerfest

Her yıl ABD’nin Wisconsin eyaletinde düzenlenen summerfest müzik festivali 10 günden fazla sürüyor. Göl kenarında 75 dönümlük arazi üzerine kurulan festival alanında 11 sahne bulunuyor. Her noktada, farklı tarzlarda yüzlerce sanatçıyı izleme olanağı mevcut. Konserler çok erken saatte başlayıp geç saatlere kadar devam ediyor. Dünyaca ünlü sanatçı ve grupları ağırlayan festivalde yeni keşfedilmeyi bekleyen sanatçıları da izleme şansına sahip olacaksınız.

Summerfest konserler dışında özel etkinliklere de yer veriyor. Konserlere ara vermek isterseniz, sanatsal etkinlik noktalarına uğrayıp atölye çalışmalarına katılabilirsiniz. Açılışa özel Bıg Bang Fireworks Show’u kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederim. Konser alanında bulunan teleferiğe binip konserleri kuş bakışı izlemek çok eğlenceli olabilir. Mutlaka deneyin.

Yeme içme

Yeme içme konusunda endişeniz olamasın. Tipik festival yiyeceklerinin dışında alternatif beslenenlere özel vegan menü, glutensiz yiyecekler ve daha bir çok farklı seçenekler mevcut.

Festival konser programını ve daha bir çok detayı web sayfasında bulabilirsiniz.

Bu festivali kaçırmak istemiyorsanız hemen uçak biletinizi ayırtın.