Bir Sayfa Seçin

Perito Moreno Buzulu, Fitz Roy Dağı ve Cueva de las Manos da dahil olmak üzere büyüleyen manzaralara sahip olan Güney Patagonya, hem kültür meraklılarını hem de doğa severleri kendine çekiyor. Patagonya’nın en güney ucunda Göller Bölgesi ve Atlantik Patagonyası’nın altında yer alan bu rustik bölge, Antarktika’nın eşiğine doğru aşağıya doğru uzanarak Şili sınırının doğusunda yer alıyor.

El Chaltén veya El Calafate’e

Çoğu ziyaretçi, Patagonia’nı daha iyi deneyimlemek için El Chaltén veya El Calafate’e iner. El Calafate’den (Perito Moreno Buzulu üzerinden seyahat etmek için üs olarak hizmet veren bir kasaba), yükselen buz tarlarının ve yemyeşil ormanların keyfini çıkarabilirsiniz. Cesur yürüyüşçüler, engebeli zirvelerde ve bölgenin muazzam buz tarlarında trekking yaparlar. El Calafate’in yakınında, Fitz Roy Dağı’na komşu küçük bir kasaba olan El Chaltén yer alır. El Calafate’den, Eller Mağarası’nın süslü ve esrarengiz sanatsal izlerini görmek için bir gezi yapabilirsiniz.‘Eller Mağarası’ anlamına gelen mağarada, insanlık tarihine ışık tutan el izleri ve resimler görenleri hayrete düşürüyor.

Ulaşım

El Calafate ve El Chaltén’e ulaşmanın en iyi yolları uçak, otobüs veya arabadır. LAN ve LADE dahil olmak üzere çeşitli uçak hizmetleri, Buenos Aires ve diğer büyük Patagonya şehirlerinden El Calafate’e kadar uçuş sağlamaktadır. El Chaltén, El Calafate arabayla sadece iki buçuk saat uzaklıktadır. El Calafate’e ve Güney Patagonya’daki diğer bölgelere nasıl ulaşacağınız hakkında daha fazla bilgi için Arjantin Seyahat Acenteleri’nden yardım alabilirsiniz.