Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ucakbiletiara/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 6044
Hong Kong 'da Konaklama - Uçak Bileti Ara
Bir Sayfa Seçin

Hong Kong, turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir bir balıkçı kasabasından, ultra modern bir kente dönüşmüş.
Bu dönüşüm esnasında kazandığı değerlerle sıradan bir liman kenti ve finans merkezi olmaktan çıkıp keşfedilmeyi bekleyen hazinelerle dolu bir çekim merkezi haline gelmiş.

Eğlence amaçlı tatillerden hoşlanan gezginler için birçok alternatif sunan şehir, geleneksel yaşam tarzını modern tarz ile harmanlayan yapısıyla da fotoğrafçılara eşsiz fırsatlar sunuyor.

Bölgeler

Hong Kong’da konaklama yapabileceğiniz bölgeler sırasıyla;

  • Sahip olduğu çeşitlilikle ilk defa kente gelenlere keyifli anlar yaşatan Tsim Sha Tsui;
  • Eğlence hayatının merkezi Central
  • Aileler için en ideal konaklama bölgesi olan Causeway Bay;
  • Uygun bütçeli konaklama seçenekleri ile öne çıkan Mong Kok;
  • Işıltılı atmosferi ve Hong Kong tarzı yaşam kültürü ile Wan Chai.
  • Hong Kong’un ticaret ve eğlence merkezi Central, canlı ve haraketli yerlerden hoşlanan gezginlere hitab ediyor.

Eğer konaklayacağınız bölge gece hayatından alışverişe, yeme-içme olanaklarından konaklamaya kadar her alanda üst düzey seçeneklere sahip olsun istiyorsanız, Central’dan başlayabilirsiniz.

Tsim Sha Tsui sınırları içerisinde konaklarken yerel mutfağa özgü lezzetlerin tadına bakmak istediğinizde Nathan Road‘a gidebilirsiniz. Restoranlar ve kafelerle dolu cadde, aynı zamanda alışveriş fırsatlarıyla dolu.

Aileler ve çocuklu aileler için uygun konaklama imkanı sunanan Causeway Bay, ışıltılı atmosferi ve alışveriş olanakları ile New York’taki 5. Cadde’ye benziyor.
Hong Kong’un kalbi olarak bilinen bölge, alıveriş mekanlarından dolayı günün her saati oldukça hareketli.

Mong Kok, daha geleneksel ve mütevazı bir görünüme sahip. konaklama seçeneklerine baktığınızda daha uygun bütçeli oteller bulabilirsiniz. Sırt çantalı gezginler olmak üzere bütçesi daha kısıtlı tatilciler,bu bölgede konaklamayı tercih ediyor. Sizde uygun fiyatlı konaklama arıyorsanız, Wan Chai sınırları içerisindeki konaklama seçeneklerine de göz atmanızı tavsiye ederim.

Wan Chai, Hong Kong’un ticaret merkezi olmasına rağmen Central ile karşılaştırma yapıldığında zıt bir görünüm sergiliyor. Central’in şık ve lüks atmosferi yerine burada eski tarzda yapılar ile neon ışıkları ile aydınlatılan caddeler bulunuyor.