Bir Sayfa Seçin

Kanada’nın en doğal ve vahşi yerlerinden biri olan Jasper Ulusal Parkı sürekli değişen panoramalar sunar. Gezginler, Edith Cavell Dağı’nın zirvelerinden Maligne Kanyonu mağaralarına kadar birçok manzaraya hayran kalabilirler. Alberta’nın doğusunda yer alan park, Kanada Kayalık Dağları’nın en büyük parkı olma özelliğini taşıyor. Jasper Ulusal Parkı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Keşfedilecek 2,7 milyon dönümden fazla arazide Karibudan Kanada Geyikleri’ne kadar değişik türleri görebilisiniz. Park, dağlar, nehirler ve hatta buzullar da dahil olmak üzere beklediğiniz tüm doğal harikaları sunuyor. Burada yer alan Jasper kasabası parkın olanaklarını artırıyor. Kasabada kamp alanı hizmeti yanı sıra çeşitli turlar ve gezi programlarıda sunulmaktadır.

Jasper’da kış mevsiminde, Marmot Havzasında kayak ve dağlık bölgede karda yürümek gibi soğuk hava aktivitelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Mevsim ne olursa olsun, Jasper’ı ziyaret etmek için iyi bir neden vardır.

Giriş ücretleri

Parka tek günlük giriş ücreti 9,80 ABD dolarıdır. Yetişkinler için yaklaşık 7 $, 65 yaşından büyükler için 6 $, 17 yaşından küçükler için ücretsizdir. Üç veya daha fazla kişiden oluşan gruplar için 19.60 $ dır. Daha tasarruflu seçenekler de mevcuttur.