Bir Sayfa Seçin

Lemurlar, baobab ağaçları, kuş gözlemciliği ve ormanlarla ünlü bir ülke olan Madagaskar, ziyaretçilere keşfedilecek zengin bir oyun alanı sunuyor. Süpürme kanyonları, geçitleri, büyük şelaleleri ve muhteşem manzaraları ile büyüleyici Bir gün tropikal bir ormandasınız, bir sonraki gün kurak bir ovadasınız ve birkaç saat sonra subtropikal ormandasınız! Ayrıca, sonsuz lemur çeşitleri. İşte sizi Madagaskarda bekleyen harikalar:

Baobabs Bulvarı

Baobab ağaçları 30 metreye ulaşabilen ve bin yıla kadar yaşayabilen devasa ağaçlardır. Cinsinde benzer ağaçlar olsa da, Baobablar tamamen Madagaskar’a özgüdür.

Stingy

Batı kıyısına yakın olan bu park çok zorlu arazide yer alıyor.. Su ve rüzgarın kireçtaşını aşındırması ile oluşmuş bu dik zirvelerde dolaşmak için halat köprüleri, merdivenler ve sabit kablolar kullanılıyor.

Isalo National Park

Ülkenin güney-orta kesiminde bulunan park, birden fazla engebeli yürüyüş parkuru, uçurumlar, dağ geçidi, geçit ve kanyonları barındırıyor.

Ranomafana National Park

Tropikal bir bulut ormanının en iyi örneği olan Ranomafana, Isalo’dan sonra ikinci populer yerlerden biridir. farklı türdeki lemurları görmek için ülkenin en iyi yerlerinden biridir. Lemurların yanı sıra ünlü zürafa böcekleri ve çok sayıda kuş, bukalemun ve diğer vahşi yaşam türlerini görebilisiniz.