Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ucakbiletiara/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 6044
Nepal'de Yoga ve Meditasyon - Uçak Bileti Ara
Bir Sayfa Seçin

Büyük şehirlerde yaşamak çoğumuzu yıpratır. İş hayatı, çevresel faktörler, trafik stres …hep bir koşuşturmaca içindeyiz. Böyle zamanlarda bir nefes almak, kafamızı boşaltmak, kendimize zaman ayırmak hepimizin istediği. Günümüzde oldukça popüler hale gelen yoga ve meditasyona sizde ilgi duyuyorsanız, dünyanın pek çok yerinde bulununan bu yoga merkezlerlerinde bir inzivaya ne dersiniz?

Yoga ve meditasyon yapmak, günlük hayatın stresinden, koşturmacasından uzaklaşmak ve kendinizi dinlemek, ayrıca yeni yerler görmek için gidebileceğiniz pek çok ülke var.

Öncelikle yoga ve meditasyon merkezlerinin ortak özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Bu kamplarda konaklamalar genellikle 2-3 kişilik paylaşımlı odalarda oluyor. İsteğinize göre tek kalabilirsiniz. Ancak maliyeti biraz yüksek olur.
İlk eğitimler her seviyeye uygun olur.
Uluslararası merkezlerde seanslar ingilizcedir. Bazı kamplarda Almanca, Fransızca seanslar da olabiliyor.
Tüm yoga merkezleri, budist felsefesi, grup sohbetleri veya birebir seanslar içeririr.
Yoga ve meditasyon merkezlerinde genelde beslenme vejeteryandır. Bazı yerlerde tavuk ve balık seçeneği bulunuyor.

Bu yazımda Nepal’de yoga ve meditasyon kampları hakkında kısa bir bilgi vereceğim.

Nepal’de Yoga Kampları

Nepal bu tip kamplar en doğru adres. Yoga ve meditasyonun yanısıra Tibet Budizmi’ne dair çok şey öğrenme imkanı bulabilisiniz. Dağlık ve yeşillikler içinde olan ülke kendi başına bir meditasyon merkezi adeta. Nepal’de fiyatlar Hindistan’da olduğu gibi çok uygun. 5-10 günlük kamplar aşağı yukarı 200 USD’dan başlıyor. Bu Yoga Merkezleri’nde yada Ashram’larda , yoga ve meditasyonun yanı sıra ingilizce eğitim alabilisiniz. Bazı merkezler “trekking -yoga ” kamplarıda düzenliyor. Nepal’de yoga ve meditasyon için gidebileceğiniz birkaç adres,

Vedic Arogya Ashram, Lalitpur (Patan)
Hiya, Kathmandu
Shree Yoga Retreat, Kathmandu
Tushita Nepal, Kathmandu
Pokhara Buddhist Meditation Center, Pokhara
Purna Yoga Retreat, Pokhara
Sadhana Yoga Retreat Center, Pokhara