Bir Sayfa Seçin

Geçmişte, New York’un tehlikeli bir şehir olarak bilinirdi. Ancak şimdilerde ülkenin en güvenli büyük şehirlerinden biri. Bir turist olarak, ciddi suçlarla karşılaşmanız mümkün değildir, ancak şehri keşfederken dikkatli davranmanızda fayda var.

Dikkat etmeniz gereken noktalar

New York’u keşfederken dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için sıraladım.

Akşamları, diğer insanların bulunduğu, aydınlatılmış alanlara sadık kalın ve değerli eşyalarınıza sahip çıkın. Yankesicileri caydırmak için cüzdanınızı ön cebinizde tutun ve cüzdanlarınız fermuarlı olarak kapalı tutun.

Diğer büyük şehirler gibi New York da farklı kültürlerden insanlarla doludur. Şüpheli bir kişi size yaklaşırsa, birçok New Yorklu’gibi sizde hemen uzaklaşın.

Manhattan’ın Aşağı Doğu Yakası ve Queens, Brooklyn ve özellikle Bronx’un bazı bölgelerinde özellikle dikkatli olun. Central Park geceleri tehlikeli olabilir.

Bazı kişilere göre güvenli olmadığı düşünülsede New York’taki metro günümüzde hiç olmadığı kadar güvenlidir. Siz her ihtimale karşı kalabalık olduğunda eşyalarınıza dikkat edin.Yalnızsanız geceleri taksiye binmeyi tercih edin.