Bir Sayfa Seçin

Yakın bir tarihte bir çoban tarafından keşfedilen Saklıkent Kanyonu, Muğla’nın Fethiye ilçesine 45 km uzaklıkta yer almaktadır.
Yıllardır gizli kalmış kanyonu tesadüfen koyunu kaybolmuş bir çoban fark etmiştir. Bu doğa harikası kanyona her geçen gün ilgi artmaktadır. Özellikle doğa gezginleri için şiddetle tavsiye ediyorum.

Ayrıca Saklıkent Kanyonu’na çok yakın Tlos Antik Kenti de yer alıyor. Saklı Kent, milli park özelliği ile doğa severler için eşsiz bir cennet köşesidir. Kanyona giderken kesinlikle ayakkabı giymenizi ve önemli eşyalarınızı arabada ya da ufak bir bel çantası alarak yanınızda gezdirmenizi tavsiye ederim. Bu arada Pınara Ören Yeri’ni, Karabağlar Yaylası’nı ve Patara Antik Kenti’ni de ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Saklıkent Kanyonu’na Nasıl Gidilir?

Saklı Kent Kanyonu ve Milli Park, Muğla Fethiye’ye 45 km ve Antalya’ya 50 km uzaklıktadır. Fethiye şehir merkezinden her saat başı hareket eden dolmuşları kullanabilirsiniz. Kendi aracınızla gitmeyi düşünüyorsanız Tabeları takip ederek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.